Dlaczego ochrona ptaków jest dla nas ważna?

Data publikacji: 28 listopada 2019

Chcemy mieć wpływ na otaczający nas ekosystem i propagować ideę zrównoważonego rozwoju. Dlatego postanowiliśmy zaangażować się w realizację inicjatyw przyjaznych dla środowiska i wspierających jego funkcjonowanie. Jedną z nich jest niesienie pomocy ptakom.

Dlaczego pomoc kierujemy akurat do naszych skrzydlatych kompanów? Powodów jest co najmniej kilka. Ptaki są ważnym elementem naszego ekosystemu, jak również wywierają duży i bardzo pozytywny wpływ na środowisko. Są one są naszymi sprzymierzeńcami, gdyż tępią szkodniki i  zjadają owady, które mogą wyrządzać szkody w ogrodach i kwiatostanach. Rozsiewają także wiele gatunków krzewów i drzew.

Niestety, ich populacja w ostatnich czasach maleje ze względu m.in. na zmiany klimatyczne czy ingerencję ludzką w środowisko. Wsparcie jest im potrzebne szczególnie zimą, gdy warunki atmosferyczne znacznie utrudniają znalezienie pokarmu. Jak możemy je chronić? Chociażby przez takie inicjatywy, jak właśnie zimowe dokarmianie. Kilka wskazówek na ten temat znajdziecie tutaj https://beabletohelp.net/co-warto-wiedziec-o-dokarmianiu/.