O inicjatywie BE ABLE TO HELP

Data publikacji: 29 listopada 2019

BE ABLE TO HELP to inicjatywa GRUPY VECTOR pokazująca, że każdy z nas może pomagać. Wszystkie nasze aktywności koncentrujemy na wspieraniu lokalnej społeczności w Trójmieście i promowaniu dobrych praktyk, z myślą o otaczającym nas środowisku.

Od 2018 roku, wspólnie z naszymi pracownikami wspieramy dzieci z Placówek Opiekuńczo Wychowawczych (POW) w Gdyni. W jaki sposób? Miejsca te dość często borykają się z brakiem odpowiedniego budżetu na remont czy też wyposażenie swoich „czterech kątów”. Dzięki rozmowom z opiekunami i Dyrektorem Placówek, zbieramy listę najpotrzebniejszych mebli i różnych zakamarków domu, które wymagają odświeżenia.

A później…dzieje się magia. W inicjatywę chętnie angażują się pracownicy wszystkich spółek VECTOR, którzy własnymi siłami pomagają składać wszystkie szafy, komody, regały czy łóżka. Z dala od naszych biurek, zaopatrzeni we wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia, w błyskawicznym tempie urządzamy dzieciom dom ich marzeń. I tak do tej pory, razem z naszymi kolegami i koleżankami z firmy, podarowaliśmy uśmiech łącznie 26 wychowankom z dwóch gdyńskich POW. Przyjazna i bezpieczna przestrzeń do nauki, rozwoju i odpoczynku jest dla nich szczególnie ważna.

W imieniu wszystkich mieszkańców Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gdyni – DZIĘKUJEMY!

Poza aspektem społecznym, coraz odważniej zaczynamy podążać drogą zrównoważonego rozwoju. Każda daleka podróż zaczyna się jednak od małych kroków. Pierwszy z nich stawiamy w kierunku wywierania pozytywnego wpływu i propagowania zachowań przyjaznych dla środowiska. W tym roku chcemy, abyś razem z nami zaangażował się w akcje ochrony ptaków poprzez ich dokarmianie w okresie mrozów i obfitych opadów śniegu. O czym należy pamiętać przy przygotowywaniu posiłku dla skrzydlatych przyjaciół? Sprawdź nasz artykuł, w którym zawarliśmy kilka cennych wskazówek.

Zachęcamy Cię do podarowania sytego „dachu nad głową” innym małym potrzebującym istotom. Bez Twojego wsparcia mogą sobie nie poradzić w tym ciężkim, zimowym okresie.

2020 – solidarność w dobie pandemii

Rok 2020 przyniósł nam wydarzenia i wyzwania, których nikt nie mógł przewidzieć. Cały świat od marca mierzy się z pandemią COVID-19. Ochrona własnego zdrowia i najbliższych stała się priorytetem dla każdego z nas. Na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem znajdują się placówki medyczne i ich personel, pracujący często ponad siły i borykający się z brakiem potrzebnego sprzętu.

Dlatego postanowiliśmy wesprzeć Szpitale Pomorskie (zarządzające czterema placówkami w regionie) i przekazać im środki finansowe na zakup nowych urządzeń do walki z koronawirusem. Na wyposażeniu znalazło się 12 pomp infuzyjnych oraz specjalistyczny wózek anestezjologiczny. Dzięki temu lekarze, pielęgniarki i ratownicy mogą skuteczniej pomagać pacjentom.

Cieszymy się, że zakupiony sprzęt pomaga niwelować skutki pandemii, jak również służy do opieki nad chorymi w przyszłości. Więcej szczegółów na temat tegorocznej inicjatywy w ramach BATH znajdziesz w naszym artykule.