Akcja remontowa Fundacji BE ABLE TO HELP

Data publikacji: 12 grudnia 2023

W tym roku, powracając do swoich korzeni, zorganizowaliśmy wyjątkową akcję remontową. Celem było wsparcie Justyny, wychowanki Pieczy Zastępczej, w jej nowym życiowym rozdziale.

Justyna jest również podopieczną Fundacji METAPOMOC. Dzięki swojej fundacyjnej mentorce, zrobiła ogromne postępy w dążeniu do samodzielności. Kolejnym krokiem w jej życiu stało się 25-metrowe mieszkanie w Gdyni, które otrzymała w ramach programu mieszkalnictwa społecznego. Niestety, mieszkanie wymagało generalnego remontu, a tutaj na scenę wkroczyli wolontariusze Fundacji BE ABLE TO HELP.

Misja – remont

Naszym zadaniem było przede wszystkim zabezpieczenie mieszkania, gruntowanie ścian, a następnie ich malowanie, oraz układanie kafli w łazience. Aby zrealizować ten cel, zorganizowaliśmy trzydniową akcję, podczas której nasi wolontariusze mieli okazję nie tylko odświeżyć mieszkanie, lecz także pokazać moc współpracy i wzajemnej życzliwości.

Solidarność w akcji

Na początku lutego, pomimo zimowych, niesprzyjających warunków, nasz zespół w postaci 11 wolontariuszy, zabrała się do akcji.  Zjednoczeni wspólnym celem, tworzyliśmy nie tylko ekipę remontową, ale także dzieliliśmy się naszymi zadaniami, wymieniając się wiedzą i doświadczeniem, co znacznie przyspieszyło postęp prac. To, co zaczęło się jako projekt remontowy, przerodziło się też w lekcję o współpracy, empatii i wzajemnym wsparciu.

Efekty naszej pracy

Zaszpachlowaliśmy wszystkie dziury, zagruntowaliśmy ściany, wyczyściliśmy kafelki i nawet sufity zyskały nowy wygląd. Każda warstwa farby przybliżała nas do celu, a uśmiech Justyny był najlepszą nagrodą za nasz trud.

Świętowanie sukcesu

Zwieńczeniem naszego projektu była parapetówka, zorganizowana przez Justynę w listopadzie. Była to doskonała okazja, aby świętować sukces naszej misji i cieszyć się wspólnymi osiągnięciami.

 

 

Zrealizowana akcja remontowa jest dowodem na to, że dzięki współpracy i zaangażowaniu możemy sprawić, że czyjś świat stanie się lepszym miejscem, a wejście w dorosłość będzie choć trochę łatwiejsze. Z naszą pomocą Justyna może teraz cieszyć się swoim nowym, odnowionym mieszkaniem. A to, co robimy, ma znaczenie – nie tylko dla jednej osoby, ale dla całej naszej społeczności!