BE ABLE TO HELP 2020: Pomagamy w walce z COVID-19

Data publikacji: 22 kwietnia 2020

Grupa VECTOR finansuje zakup sprzętu medycznego dla Szpitali Pomorskich i wspiera walkę z COVID-19

Mając na uwadze obecną sytuację i potrzeby służby zdrowia związane z pandemią, postanowiliśmy wesprzeć Szpitale Pomorskie i przeznaczyć środki finansowe, które pokryją koszt zakupu nowego sprzętu medycznego. W ciągu najbliższych tygodni znajdzie się on na wyposażeniu spółki Szpitale Pomorskie, która zarządza następującymi placówkami:

  • Szpital Morski Im. PCK w Gdyni
  • Szpital Specjalistyczny Im. F. Ceynowy w Wejherowie
  • Szpital Św. Wincentego A Paulo w Gdyni
  • Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku

– Cały świat mierzy się obecnie z ogromnym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Solidarność i aktywne działania w ramach społecznej odpowiedzialności stają się ważniejsze niż kiedykolwiek. Kryzysowa sytuacja najbardziej dotyka szpitale, które mimo bohaterskiej postawy personelu, często zmagają się z brakiem sprzętu medycznego. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć Szpitale Pomorskie i przekazać środki na zakup respiratora. Dzięki temu, lekarze, lekarki, pielęgniarze i pielęgniarki będą mogli pomagać kolejnym potrzebującym pacjentom – mówi Małgorzata Mierzejewska-Kajut, Wiceprezes Zarządu Grupy VECTOR.

– Jesteśmy w stałej gotowości na przyjęcie pacjentów z podejrzeniem lub zakażonych koronawirusem. Kiedy kilka tygodni temu za pośrednictwem facebooka Szpitali Pomorskich wystąpiliśmy z apelem o wsparcie nas w pomocy związanej z zakupem sprzętu ochrony osobistej czy aparatury medycznej. Odzew był natychmiastowy. Bardzo dziękujemy za dołożenie ważnej cegiełki do wsparcia Szpitali Pomorskich w zakupie niezbędnego sprzętu, tak bardzo potrzebnego w chwili obecnejmówi Andrzej Zieleniewski, Wiceprezes Zarządu spółki Szpitale Pomorskie.

Grupa VECTOR ma nadzieję, że nowy sprzęt medyczny w postaci pomp infuzyjnych pomoże szpitalom zmniejszać skutki pandemii, jak również posłuży do opieki nad chorymi w przyszłości.

– Jednocześnie, w imieniu całej naszej firmy, chciałabym wyrazić słowa uznania dla osób najbardziej zaangażowanych w dbanie o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Wszystkim tym, którzy codziennie stoją na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem – dziękujemy! – podkreśla M. Mierzejewska-Kajut.

O inicjatywie BE ABLE TO HELP

BE ABLE TO HELP to inicjatywa GRUPY VECTOR pokazująca, że każdy z nas może pomagać. Wszystkie nasze aktywności koncentrujemy na wspieraniu lokalnej społeczności w Trójmieście i promowaniu dobrych praktyk, z myślą o otaczającym nas środowisku.

Od 2018 roku, wspólnie z naszymi pracownikami wspieramy dzieci z Placówek Opiekuńczo Wychowawczych (POW) w Gdyni. W jaki sposób? Miejsca te dość często borykają się z brakiem odpowiedniego budżetu na remont czy też wyposażenie swoich „czterech kątów”. Dzięki rozmowom z opiekunami i Dyrektorem Placówek, zbieramy listę najpotrzebniejszych mebli i różnych zakamarków domu, które wymagają odświeżenia.

Więcej informacji o naszej CSR’owej inicjatywie znajdziesz tutaj: https://beabletohelp.net/o-inicjatywie-be-able-to-help/

O Grupie VECTOR

Grupa VECTOR działa na globalnym rynku technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Od lat wdrażamy i rozwijamy rozwiązania technologii infrastruktury dostępowej, systemy bezpieczeństwa oraz wymiany danych.

Naszymi Klientami są największe firmy telekomunikacyjne, enterprise oraz przedsiębiorstwa pozostałych branż. Portfolio Grupy VECTOR budują profesjonalne usługi:

  • projektowania rozwiązań software i hardware,
  • integracji i utrzymania systemów end-to-end
  • produkcji urządzeń elektronicznych

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.vector.net

Kontakt dla mediów 

KRZYSZTOF KOŁASKI
PR Specialist

M +48 885 986 977
E [email protected]